Aktualności Inne

• Medale szachistów I LO w mistrzostwach Polski w solvingu
    29 października odbyła się IV edycja internetowego konkursu szachowego SzachMax. Tegoroczna edycja była zarazem oficjalnymi I Mistrzostwami Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych (Solvingu) juniorów. W zawodach z sukcesami startowali reprezentanci I LO Kamil Dzida i Michał Koziorowicz. Obaj zdobyli komplet punktów i zajęli w swojej kategorii konkursu dwa pierwsze miejsca. W mistrzostwach Polski [czytaj więcej...]
  • Złoto Natalii Dul
    W Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w Judo. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki K.S. AZS AWF Judo Gorzów Wielkopolski. W wadze powyżej 70kg. bezkonkurencyjna była zeszłoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek Natalia Dul (I Liceum Ogólnokształcące), która wygrała swoje wszystkie walki przed czasem i w dobrym stylu zajęła I miejsce. Gratulacje! [czytaj więcej...]
  • Mikołaj Mistrzem Polski!
    Mikołaj Zajączkowski z klasy 203 P podczas rozgrywanych w Drezdenku Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule full contact zdominował swoją kategorię wagową i został Mistrzem Polski. Gratulacje dla Mikołaja i Jego trenera, prof. Rafała Bagińskiego! [czytaj więcej...]
  • Kolejne wspaniałe występy lekkoatletów I LO
    W sobotę i niedzielę na Stadionie 650-lecia w Słupsku ponad 800 zawodników w wieku 14 i 15 lat rywalizowało w mistrzostwach Polski U-16, mających tradycyjnie miano małego memoriału Janusza Kusocińskiego. Wśród startujących było dwóch reprezentantów Puszkina. Obaj uzyskali świetne wyniki ustanawiając nowe rekordy życiowe. Jakub Pestka – zawodnik AZS-AWF Gorzów – zajął IV miejsce w biegu [czytaj więcej...]
  • Najlepsze biegaczki w Polsce z I LO
    DUMA NAS ROZPIERA. Zawodniczki AZS AWF i przede wszystkim NASZE UCZENNICE I LO zdobyły kolejne laury, tym razem na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Radomiu. O naszej niezrównanej Kornelii Lesiewicz już pisaliśmy (rekord na 400 m i mistrzostwo Polski – JESZCZE RAZ GRATULACJE). Gratulujemy BARDZO MOCNO Magdalenie Żelaznej, która zdobyła złoty medal w chodzie sportowym na 5 000 metrów. W [czytaj więcej...]
  • Kornelia Lesiewicz REKORDZISTKĄ !!!
    Kornelia Lesiewicz, uczennica I LO (klasa 201), trenująca na co dzień w AZS AWF Gorzów – pobiła 19 sierpnia br. liczący aż 46 lat rekord Polski do lat 18 w biegu na 400 metrów (52.86 sekundy). Tego wyczynu dokonała w Bydgoszczy podczas 2. Memoriału im. Ireny Szewińskiej. Naszą uczennicę zapytaliśmy o to co ją pcha w stronę sportu? K. Lesiewicz: „Dlaczego sport? Dlatego, że był w mojej [czytaj więcej...]
  • Kamil Dzida brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów w szachach
    Kamil Dzida zajął trzecie miejsce w zakończonych  mistrzostwach Polski juniorów do lat 16 w szachach. Zawodnik KSz Stilon Gorzów Wlkp. po ośmiu rundach zdobył 6 punktów (5 zwycięstw i 2 remisy). W mistrzostwach brali udział również Michał Koziorowicz, który zdobywając pięć punktów, został sklasyfikowany na 12. miejscu oraz Maksymilian Majdański, który wycofał się po 6. rundzie zdobywając 2,5 [czytaj więcej...]
  • Udany występ Alicji Kaczmarek w reprezentacji U20
    Alicja Kaczmarek wystąpiła w reprezentacji Polski w lekkoatletycznym meczu międzynarodowym juniorów rozegranym w Mińsku. Nasza reprezentantka startująca w biegu na 400 m jako jedyna dwukrotnie pobiegła poniżej 56 sekund (55.94 i 55.96), ale w finale szybsze były Białorusinka Asteria Uzo Limai 55.17 i Ukrainka Darja Karpowicz 55.90. Reprezentacja Polski zajęła w klasyfikacji końcowej trzecie [czytaj więcej...]
  • Świetne wyniki lekkoatletów
    W miniony weekend w Toruniu rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20 w lekkiej atletyce. Świetne wyniki uzyskały reprezentantki Puszkina – zawodniczki gorzowskich klubów AZS-AWF oraz ALKS AJP. Mistrzynią Polski poprawiając dwukrotnie rekord Polski U-18 i U-20 w biegu na 300 m została Kornelia Lesiewicz. Mistrzowskie tytuły zdobyły również Magdalena Żelazna w chodzie na [czytaj więcej...]