Aktualności Inne

• Ruszają zapisy na XXVIII Bieg Żakowski
    4 czerwca 2022 r. zapraszamy na 28. edycję Biegu Żakowskiego im. Jerzego Cwojdzińskiego. Tradycyjnie imprezie będzie towarzyszył festyn rekreacyjno-sportowy „Nad Kłodawką”. Wiele atrakcji na boiskach I LO od godz. 10:00. Od dzisiaj można już rejestrować sie na bieg na stronie: https://bieg.1lo.gorzow.pl/ Przy zgłoszeniu elektronicznym istnieje możliwość wyboru spersonalizowanego [czytaj więcej...]
  • Michał Koziorowicz na MŚ w szachach szybkich i błyskawicznych
    W dniach 30.04-04.05.2022 na Rodos odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W zawodach w kategorii U18 występował nasz reprezentant, zawodnik Klubu Szachowego Stilon, Michał Koziorowicz. Michał zajął VI miejsce w Blitzu (szachy błyskawiczne) i VIII miejsce w szachach szybkich uzyskując w obu turniejach 5 pkt w 9 partiach. Gratulujemy! fot.: [czytaj więcej...]
  • Zaproszenie – XL Bieg Słowiański
    Miasto Gorzów Wielkopolski – Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w jubileuszowym 40. Biegu Słowiańskim, który odbędzie się 15 maja 2022 r. Dystans – do wyboru 8 i 4 km. Zgłoszenia za pośrednictwem strony www.super-sport.com.pl. Szczegółowy regulamin i inne informacje dostępne są na stronie organizatora: www.osir.gorzow.pl. [czytaj więcej...]
  • Zwycięstwo Magdy Żelaznej
    Magdalena Żelazna zwyciężyła w Sulejówku w rywalizacji na 10 km w chodzie sportowym. Wyścig był konkurencją towarzyszącą rozegranym 23 kwietnia mistrzostwom Polski w chodzie sportowym na dwadzieścia kilometrów. Gratulujemy! Źródło: radiogorzow.pl [czytaj więcej...]
  • Magdalena Żelazna zwycięża w mityngu w Limoges
    Udany występ u progu nowego sezonu lekkoatletycznego zanotowała Magdalena Żelazna. Zawodniczka AZS AWF Gorzów zwyciężyła w chodzie na 3000 metrów podczas mityngu we francuskim Limoges. Źródło: Radio Gorzów [czytaj więcej...]
  • Sukcesy strzelców I LO
    W dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie 24. edycji Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej LOK oraz tegorocznej edycji Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Z przyjemnością informujemy, że szkolny zespół zajął III miejsce w Lidze Strzeleckiej, a Szymon Rossa zakończył zmagania z brązowym medalem w konkurencji pistolet.W Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży zarówno dziewczęta, jak i chłopcy uplasowali się [czytaj więcej...]
  • Świetne występy sportowców PUSZKINA
    W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kickboxingu w formule Full Contact. W zawodach świetnie wypadli uczniowie I LO – zawodnicy klubów UKS Dragon i Sporty Walki Gorzów. Mistrzynią Polski w kategorii junior starszy do 56 kg została Zofia Karpowicz (UKS Dragon Gorzów Wlkp.). Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Szymon Sidor (UKS Dragon Gorzów Wlkp.) w kat. junior [czytaj więcej...]
  • Natalia Dul brązową medalistką Mistrzostw Polski w Sumo
    W niedziele w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w Sumo. W pierwszym roku startów w kategorii wiekowej juniorek bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka K.S. AZS AWF Judo Gorzów Wlkp. Natalia Dul (I LO), która w wadze do 70 kg zajęła III miejsce. Gratulacje. . Tekst i zdjęcie: K.S. AZS AWF Judo Gorzów Wielkopolski [czytaj więcej...]
  • Mistrzostwa Polski szachistów
    Po dziewięciu dniach rywalizacji zakończyły się szachowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18.W kategorii do lat 18 udział brali nasi reprezentanci Kamil Dzida i Michał Koziorowicz. Kamil do ostatniej rundy walczył o medal, ostatecznie zdobywając 5,5 pkt zajął 9. miejsce. Michał z 4,5 pkt sklasyfikowany został na 21. pozycji. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach Zdj.: [czytaj więcej...]
  • 15. siatkarskie derby – Puszkin górą!
    W gościnnej hali SP-20, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, po raz 15 na tradycyjnych siatkarskich derbach spotkały się reprezentacje I LO i II LO. Przy gorącym dopingu, wspaniałej atmosferze i porywających występach cherleaderek na parkiecie zmierzyły się reprezentacje dziewcząt, chłopców i nauczycieli obu szkół. Zwyciężyli zawodnicy Puszkina 3:1 (25:17,23:25,25:14,25:10). Stan [czytaj więcej...]
  • Reprezentanci I LO na szachowych MP juniorów
    W Sypniewie od soboty o tytuły Mistrzów Polski juniorów rywalizyją szachiści. W imprezie występują reprezentanci I LO: Michał Koziorowicz i Kamil Dzida. W pierwszych partiach obaj nasi /reprezentujący KSz Stilon Gorzów Wlkp./ wygrali. W drugiej rundzie trafili na wyżej notowanych rywali i mimo ambitnej walki musieli pogodzic sie z przegraną. Zawody odbywaja sie na dystansie 9 rund i potrwaja do [czytaj więcej...]
  • Półfinału nie będzie
    Na 3. miejscu zakończyli swoje zmagania siatkarze UKS Set Gorzów Wlkp. w rozegranym w Krakowie turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski juniorów młodszych. W gorzowskiej drużynie wystąpili reprezentanci I LO: Łukasz Bronisz, Jan Czernia, Szymon Grzybiak, Filip Kościukiewicz, Michał Petlik i Maciej Siwiński. Maciek został wybrany najlepszym atakującym turnieju.Gratulujemy! Mecze UKS SET:Akademia [czytaj więcej...]