Aktualności Inne

• Mistrzowski trening z Kornelią Lesiewicz
    W piątkowe popołudnie na boisku I LO pojawiła się grupa młodych fanów lekkiej atletyki. Przez ponad godzinę trenowali z naszą mistrzynią Kornelią Lesiewicz. Na dobry początek była rozgrzewka, później ćwiczenia na płotkach, przebieżki i rozciąganie. Na koniec przyszło najlepsze – odpowiedzi na przeróżne pytania, autografy, wspólne zdjęcia… Relacje:radiogorzow.pl – Trening, wspólne [czytaj więcej...]
  • Hanna Bagińska i Igor Naus wicemistrzami Polski w Taekwon-do ITF
    W dniach 2-3 października w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ITF. W zawodach startowało 3 uczniów I LO – reprezentantów KS Dradon – Hanna Bagińska, Alicja Bagińska i Igor Naus oraz ich trener Rafał Bagiński. Smoki przywiozły z mistrzostw aż 19 medali. 2 srebrne wywalczyli Hanna Bagińska i Igor Naus zdobywając tytuły Wicemistrzów Polski w Taekwon-do ITF. GRATULUJEMY! [czytaj więcej...]
  • Ponad 250 uczestników XXXVII Biegu Żakowskiego
    Dokładnie 263 biegaczy zmierzyło się z pięciokilometrową trasą XXVII Biegu Żakowskiego im. Jerzego Cwojdzińskiego. Wcześniej rozpoczął się festyn „Nad Kłodawką” z licznymi konkurencjami, występami i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców przy I LO. Po biegu odbyła się dekoracja zwycięzców oraz losowanie nagród rzeczowych. A wszyscy uczestnicy skosztowali grochówki [czytaj więcej...]
  • Podwójne podium reprezentantów I LO
    Zakończyliśmy dwudniowe zmagania koszykarek i koszykarzy w memoriale im. Włodzimietrza Ćwiertniaka. Z przyjemnością informujemy, że obie nasze drużyny zdobyły brązowe medale. Brawa dla Oliwii Dolacińskiej, Martyny Domowicz, Alicji Kruszewskiej i Małgorzaty Stępkowskiej oraz Kacpra Jurgiewicza, Jana Lendziona, Michała Olejnika i Michała Szerechowicza. W półfinałach obie nasze drużyny zmierzyły się [czytaj więcej...]
  • Memoriał Ćwiertniaka – dwa zespoły I LO w finałach
    W Puszkinowej hali sportowej odbywa się międzyszkolny turniej koszykówki rozgrywany w ramach memoriału im. Włodzimierza Ćwiertniaka, trenera koszykówki, nauczyciela I LO. Tegoroczna edycja zawodów odbywa się w formule 3×3 i jest jednocześnie turniejem zaliczanym do współzawodnictwa Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Do zawodów przystąpiła rekordowa liczba drużyn – 7 zespołów dziewcząt i 9 [czytaj więcej...]
  • Dominik Czerwiński z Wiśniowym Pucharem Lata.
    Dzisiejszym turniejem zakończyliśmy 12 edycję Grand Prix I LO w siatkówce plażowej o „Wiśniowy Puchar Lata” – Wakacje 2021. Jak przystało na ostatni turniej sezonu dzisiaj wyśmienita, międzynarodowa obsada i wspaniałe, zacięte spotkania.Do zmagań przystąpiło sześć zespołów, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Zwyciężyli Michał Kowalski i Szymon Grzybiak (Grzyb Team) wyprzedzając [czytaj więcej...]
  • RUSZAJĄ ZAPISY !!
    Młodzieżowy Klub Sportowy PUSZKIN w Gorzowie Wlkp. serdecznie zaprasza na XXVII Bieg Żakowski im. Jerzego Cwojdzińskiego oraz festyn rekreacyjno-sportowy Nad Kłodawką. Imprezy odbędą się 25 września 2021 r. na boiskach I LO od godz. 10:00 (start biegu o godz. 12:00). Zgłoszenia do biegu na stronie https://bieg.1lo.gorzow.pl do 22.09.2021 do godz. 20:00 oraz w dniu biegu w sekretariacie zawodów od [czytaj więcej...]
  • Alicja Kaczmarek na szóstym
    Szóste miejsce zajęła Alicja Kaczmarek w finałowym biegu na 400 m przez płotki podczas mistrzostw świata U20 w Nairobi. Bieg wygrała Heidi Salminen z Finlandii przed Ludivine Aubert z Francji i Savannah Sutherland z Kanady. Zawodniczka ALKS AJP Gorzów uzyskała czas 58,62 sek. Gratulujemy! Polska kończy mistrzostwa świata juniorów z pięcioma medalami. Dwa srebrne są dorobkiem reprezentantek [czytaj więcej...]
  • Kornelia Lesiewicz wicemistrzynią świata juniorek
    Kornelia Lesiewicz została wicemistrzynią świata do lat 20 w biegu na 400 metrów. W finale pobiła rekord życiowy łamiąc granicę 52 sekund. BRAWO! BRAWO! BRAWO! Finałowy bieg rozpoczęła bardzo mocno, przez jakiś czas nawet przewodząc stawce biegaczek. Na finiszu przegrała jedynie z Nigeryjką Imaobong Nse. Kornelia przebiegła 400 m w 51,97 sekundy, czym ustanowiła nowy rekord życiowy. Podium [czytaj więcej...]
  • A. Kaczmarek i K. Lesiewicz ze srebrem Mistrzostw Świata juniorów w sztafecie mieszanej.
    Polska sztafeta mieszana 4×400 metrów zdobyła w Nairobi srebrny medal Mistrzostw Świata U20. W finałowym biegu startowali Michał Wróbel, Kornelia Lesiewicz, Alicja Kaczmarek i Patryk Grzegorzewicz. W porannych eliminacjacj wystąpili również Mateusz Materna i Olga Rzeszewska. W porannych eliminacjach sztafeta mieszana w składzie Mateusz Matera, Olga Rzeszewska, Alicja Kaczmarek i Michał [czytaj więcej...]
  • LED-y górą
    Pięć par stanęło do rywalizacji w dzisiejszym turnieju „Wiśniowego Pucharu Lata”. Zwyciężyli niedawni finaliści mistrzostw Polski juniorów – Mateusz Bronisz i Jakub Krasowski, którzy z kompletem punktów wyprzedzili Licencjatów – Kacpra Siewruka i Dominika Czerwińskiego oraz Kuzynów Leona – Tomasza Burdzińskiego i Stanisława Czerwińskiego. Za tydzień ostatni turniej tegorocznej edycji [czytaj więcej...]
  • Kolejny udany występ Magdaleny Żelaznej
    14 sierpnia w Brnie odbył się mecz lekkoatletyczny w kat. U18 pomiędzy Polską, Słowacją, Węgrami i Czechami. W chodzie na 5 km. nasz kraj reprezentowała zawodniczka gorzowskiego AZS-AWF Magdalena Żelazna, która w swojej konkurencji zajęła 2 miejsce. Mecz zakończył się zwycięstwem polskich kadetów zarówno wśród panów jak i pań. Nasze reprezentacje w obu kategoriach wyprzedziły drużyny Czech, [czytaj więcej...]