Aktualności LOM

• Sukces, sukces, sukces…
    Reprezentacje I LO startowały dzisiaj w Słubicach w Festiwalu Sztafet – zawodach zorganizowanych po raz pierwszy w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach znakomicie spisali się reprezentanci I LO spisali się znakomicie. W swoich konkurencjach nasze sztafety zajęły I, II, III, IV miejsca, ale co najważniejsze oba zespoły zajęły I miejsca w klasyfikacji drużynowej zaliczanej do punktacji [czytaj więcej...]
  • Reprezentacje Puszkina na I i II miejscu
    Świetny występ naszych zespołow w finałach wojewódzkich licealiady w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych rozegranych dzisiaj na obiektach CSiR Olimpia w Babimoście. Dziewczęta zajęły 1. miejsce wyprzedzając o 27 pkt LO w Gubinie i 73 pkt V LO w Zielonej Górze. Indywidualnei bezkonkurencyjna była Zuzanna Doroba, która prowadziła bieg od startu, a na mecze wyprzedziła drugą [czytaj więcej...]
  • I LO potęgą lubuskiego unihokeja
    Reprezentacje I LO zdobyły podwójne złoto w finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.W rozegranych dzisiaj w Babimoście zawodach drużyny dziewcząt i chłopców zajęły I miejsca i wywalczyły tytuły Mistrzów Województwa Lubuskiego w unihokeju na rok szkolny 2021/2022. Drużyna chłopców nie miała sobie równych. Nasza drużyna wygrała wszystkie spotkania nie tracąc żadnej bramki, a zdobywając aż 19. [czytaj więcej...]
  • Drużyna I LO mistrzem województwa szkół w szachach
    Szachowa drużyna I LO zajęła I miejsce w finale Mistrzostw Województwa Szkól w szachach. Nasi reprezentanci: Michał Koziorowicz, Kamil Dzida i Maksymilian Majdański od pierwszej rundy zajęli pozycję lidera i zakończyli siedmiorundowy turniej z kompletem zwycięstw. B-R-A-W-O ! Nasi szachiści oprócz złotych medali i pucharu w drużynie odebrali również wyróżnienia indywidualne. Maksymilian – I [czytaj więcej...]
  • Siatkarze brązowymi (niestety tylko) medalistami licealiady
    Reprezentanci I LO zdobyli brązowe medale w rozegranym w Gubinie finałowym turnieju Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Niestety tylko brązowe, bo już prawie mieli na szyjach złote. Pierwsze dwa mecze z Nową Solą i Zbąszynkiem wygrali po tie-brekach siatkarze Puszkina. W ostatnim zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Po wygranym pierwszym secie, niestety drugi i trzeci po dramatycznych końcówkach [czytaj więcej...]
  • Piłkarki ręczne czwartym zespołem w województwie
    Tuż za podium zakończyły dzisiejsze finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży piłkarki ręczne I LO. Mimo ogromnej ambicji nie dały rady w rywalizacji z bardziej doświadczonymi zawodniczkami z Zielonej Góry, Słubic i Żagania. IV miejsce w województwie to duży sukces naszych szczypiornistek, a doświadczenie zdobyte w rozegranych spotkaniach na pewno zaprocentuje w kolejnych meczach. W drużynie [czytaj więcej...]
  • Piłkarki ręczne również w finale
    Piłkarki ręczne Puszkina poszły śladem siatkarzy i równie gładko awansowały do finału wojewódzkiego licealiady. I LO Gorzów Wlkp – ZS Witnica 12:1 (8:0, 4:1) I LO: Aleksandra Metelka, Kinga Rybiałek, Alicja Kruszewska, Martyna Rachuba, Oliwia Dolacińska, Kalina Jenek, Alicja Bronisz, Hanna Żurawiecka, Aniela Ostraszewska, Hanna Barylak, Aleksandra Szymanek, Karolina Wrzeszczyńska-Siuda, [czytaj więcej...]
  • Siatkarze I LO meldują się w finale wojewódzkim licealiady
    Dzisiaj siatkarze I LO pewnie wygrali eliminacyjne spotkanie z Zespołem Szkół w Kostrzynie nad Odrą i uzyskali awans do finału wojewódzkiego licealiady. I LO Gorzów Wlkp. – ZS Kostrzyn   2:0  (25:6, 25:11) I LO: Tobiasz Benowski, Łukasz Bronisz, Mateusz Bronisz, Jan Czernia, Marceli Gabrusewicz, Juliusz Gerek, Szymon Grzybiak, Kacper Hartman, Szymon Juszczak, Jakub Kartawik, Łukasz [czytaj więcej...]
  • Kolejne podwójne zwycięstwo biegaczy przełajowych Puszkina
    Kolejny świetny występ naszych przełajowców. W dzisiejszych finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych obie nasze drużyny wybiegały I miejsca. Po zdobyciu dwa tygodnie temu złotych medali Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży dzisiaj zawodnicy I LO poszli za ciosem. Najpierw zdecydowane zwycięstwo odniosły dziewczęta. Później po wspaniałej walce i pogoni [czytaj więcej...]
  • Popisowy występ reprezentantów I LO
    Przełajowe sztafety Puszkina ponownie złote! Dzisiaj nasi reprezentanci byli bezkonkurencyjni w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych rozegranych w Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście. W szkolnych drużynach wystąpili: Karolina Dziadek, Wiktoria Karwecka, Kornelia Lesiewicz, Aniela Ostraszewska, Kornelia Sura, Aleksandra Wołczak, Gabriela [czytaj więcej...]
  • Historyczny sukces sportowców Puszkina. I LO najlepszą szkołą w lubuskim.
    Szkolny Związek Sportowy „Ziemia Lubuska” w Zielonej Górze opublikował ostateczne wyniki współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2019/2020. Z przyjemnością informujemy, że I LO zajęło I miejsce w klasyfikacji końcowej Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.  Na sportowy sukces naszej szkoły złożyły się wyniki uzyskane przez naszych reprezentantów w zawodach lubuskiej licealiady w [czytaj więcej...]
  • Unihokeiści I LO mistrzami województwa
    Z kompletem punktów zakończyli dzisiejsze zawody finałowe wojewódzkiej licealiady unihokeiści I LO. Złote medale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży odebrali: Wojciech Bojko, Mateusz Bronisz, Michał Chochowski, Jakub Darłak, Piotr Kalembkiewicz, Paweł Kleinhardt, Tomasz Kulbicki, Marek Lamch, Robert Michalak, Mateusz Szczepkowski i Wiktor Walczak. GRATULUJEMY! Na drugim miejscu w turnieju [czytaj więcej...]