ZAPRASZAMY SZACHISTÓW i TENISISTÓW STOŁOWYCH na eliminacje do szkolnych reprezentacji na Gorzowską Spartakiadę Młodzieży.
Spotkanie organizacyjne w środę na długiej przerwie w hali sportowej.
Autor: MKS
Medale biegaczy przełajowych
Na Błoniach Nadwarciańskich odbyły się zawody Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych.
Złoty medal zdobyła ZUZANNA DOROBA, brązowe URSZULA POŹDZIK i KONRAD LEŚNIAK.
W czołówce stawki uplasowali się nasi pozostali reprezentanci. Z niecierpliwością czekamy na klasyfikację końcową i punktację drużynową.
Reprezentacje I LO:
Zuzanna Doroba, Lena Hrabska, Hanna Kos, Urszula Poździk, Zofia Rojek i Joanna Żelazna
Kuba Bocian, Jędrzej Bogusz, Jan Lendzion, Konrad Leśniak, Tomasz Poździk, Maxym Sadłowski, Michał Steblewski, Cyprian Ziemecki i Patryk Ziemecki
Wszystkim GRATULUJEMY!
Memoriał Włodzimierza Ćwiertniaka za nami
Brązowe medale wywalczyły reprezentacje I LO w tegorocznym Memoriale im. Włodzimierza Ćwiertniaka i zarazem Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w koszykówce 3×3.
W drużynach wystąpiły/-li: Ewa Łapka, Natalia Ozimińska, Nela Tomiak i Aneta Zabagło oraz Szymon Bandura, Franciszek Dreger, Jan Lendzion i Michał Steblewski.
GRATULACJE!
WYNIKI SPOTKAŃ:
Dziewczęta
półfinały:
ALMS – I LO 21:10
ZSTiO – ZS Gastronom. 11:9
o 3. miejsce:
I LO – ZS Gastronom. 12:5
o 1. miejsce:
ALMS – ZSTiO 12:10
Chłopcy
półfinały:
I LO – ZS Elektrycznych 15:17
ZS Gastronom. – ZSTiO 20:17
o 3. miejsce
I LO – ZSTiO 17:16
o 1. miejsce:
ZS Elektr. – ZS Gastronom. 17:7
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
Dziewczęta
1. Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego
2. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
3. I Liceum Ogólnokształcące
4. Zespół Szkół Gastronomicznych
5-7. ZS Ekonom., CEZiB i III LO
PK. SP-20 i ALMS 2
Chłopcy:
1. Zespół Szkół Elektrycznych
2. Zespół Szkół Gastronomicznych
3. I Liceum Ogólnokształcące
4. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
5-6 CEZiB i ZS Ekonom.
7-10 III LO, II LO, IV LO i ZS Odzież.
PK. I LO 2, I LO 3
Medale, puchary i nagrody wręczali Dorota Ćwiertniak (córka trenera – patrona memoriału) i Jerzy Kilczewski (Członek Honorowy Lubuskiego Związku Koszykówki).
Zdjęcia z imprezy: Memoriał Wł. Ćwiertniaka 2023
Memoriał im. Włodzimierza Ćwiertniaka w koszykówce zorganizowali Lubuski Związek Koszykówki w Zielonej Górze i I Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp. przy współpracy Młodzieżowego Klubu Sportowego PUSZKIN i Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Gorzowie Wlkp.
Projekt współfinansowało Miasto Gorzów Wielkopolski.
Memoriał Wł. Ćwiertniaka – dwie drużyny w finałach
Za nami pierwszy dzień Memoriału im. Włodzimierza Ćwiertniaka – Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w koszykówce 3×3. W dzisiejszych zawodach wystąpiło dziewięć drużyn dziewcząt i dwanaście zespołów chłopców.
Obie drużyny I LO awansowały do finałowego etapu turnieju. Nasze dziewczęta w półfinale spotkają się z reprezentacją ALMS, a w drugiej parze ZSTiO i ZS Gastronomicznych. Rywala chłopców poznamy jutro po losowaniu. Awans do czwórki oprócz I LO uzyskali jeszcze reprezentanci ZS Elektrycznych, ZS Gastronomicznych i ZSTiO.
Jutrzejsze mecze Memoriału im. Wł. Ćwiertniaka rozpoczynają się o godz. 12:00. Bezpośrednia transmisja z półfinałów i finałów turnieju będzie dostępna na naszym kanale w YouTube: https://youtube.com/live/0jvImp9nTS0?feature=share
WYNIKI
Dziewczęta gr. A
1. ALMS – 8
2. SP-20 (PK) – 5
3. SP-20 2 (PK) – 5
4. ZS Gastronomicznych – 5
5. CEZiB – 4
Dziewczęta gr. B
1. ALMS 2 (PK) – 8
2. ZSTiO – 7
3. I LO – 6
4. ZS Ekonomicznych – 5
5. III LO – 4
Chłopcy gr. A
1. I LO – 6
2. ZSTiO – 5
3. III LO – 4
4. ZS Odzieżowych – 3
Chłopcy gr. B
1. ZS Elektrycznych – 6
2. I LO 2 (PK) – 5
3. ZS Ekonomicznych – 4
4. II LO – 3
Chłopcy gr. C
1. ZS Gastronomicznych – 6
2. CEZiB – 5
3. I LO 3 (PK) – 4
4. IV LO – 3
Memoriał im. Włodzimierza Ćwiertniaka w koszykówce organizuje Lubuski Związek Koszykówki w Zielonej Górze i I Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp. przy współpracy Młodzieżowego Klubu Sportowego PUSZKIN i Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Gorzowie Wlkp.
Projekt jest współfinansowany przez Miasto Gorzów Wielkopolski.
Unihokejowe zmagania rozpoczęte
Unihokeiści I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski rozpoczęli ligowe zmagania w sezonie 2023/2024. Gramy w trzech kategoriach wiekowych: seniora (ekstraliga unihokeja mężczyzn), juniora starszego (U-19) i juniora młodszego (U-16).
Mamy nadzieję, że mecze w ekstralidze będą okazją do podnoszenia umiejętności i zdobywania doświadczenia młodej drużyny I LO UKS Floorball, a efekty ich pracy zobaczymy w rozgrywkach młodzieżowych i oczywiście meczach międzyszkolnych w ramach gorzowskiej i lubuskiej licealiady.
Dzisiaj w starciu z wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski – KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – przegraliśmy po całkiem dobrej grze 2:13 (2:3, 0:5, 0:5).
Najbliższe mecze w naszej hali:
* 15.10.2023 r. – ekstraliga – I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski – JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk
* 29.10.2023 r. – U19 – I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski – KS Gorący Potok Szarotka Nowy
* 02.12.2023 r. – U19 – I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski – Aligator UKS Chwarzno Gdynia
* 03.12.2023 r. – ekstraliga – I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski – Smoki Kraków
* 16.12.2023 r. – U19 – I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski – KS Lokomotiv Czerwieńsk
* 17.12.2023 r. – ekstraliga – I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski – UKS Błyskawica Niechanowo
Pełny terminarz dostępny jest w naszym kalendarzu oraz na stronie Polskiego Związku Unihokeja.
Więcej zdjęć na naszym profilu: SportowyPuszkin
NAUKA GRY w GOLFA
Zapraszamy na BEZPŁATNE zajęcia NAUKI GRY w GOLFA dla uczniów szkół średnich na Polu Golfowym ZAWARCIE. Zajęcia odbywają się w każdy PONIEDZIAŁEK g. 16.30 – 18:00.
Celem zajęć jest:
· Przygotowanie młodzieży do Spartakiady w golfa;
· Możliwość uzyskania „Zielonej Karty” uprawniającej do grania na polach w całej Polsce;
· Na koniec zajęć odbędzie się turniej z nagrodami w ramach spartakiady młodzieży.
Obowiązują zapisy na zajęcia: 790 420 220
PIERWSZE PIERWSZE
W sali konferencyjnej SP20 odbyło się dzisiaj podsumowanie Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży za rok szkolny 2022/2023.
Z przyjemnością informujemy, że I LO zajęło I miejsca zarówno w klasyfikacji dziewcząt, jak i chłopców.
Wszystkim sportowcom reprezentującym szkołę w rywalizacji gorzowskiej licealiady
DZIĘKUJEMY i GRATULUJEMY !!!
WYNIKI GSM 2022/23
Dziewczęta
- strzelectwo – II miejsce
- tenis stołowy – II
- unihokej – II
- piłka ręczna – II
- koszykówka – IV
- koszykówka 3×3 – II
- siatkówka – I
- biegi przełajowe – I
- zawody LA – I
Klasyfikacja łączna:
- I LO – 76 pkt
- ZSTiO – 74
- III LO – 66
- ZS Ekonomicznych – 58,5
- IV LO – 48,5
- ZS Gastronomicznych – 44,5
- ALMS – 24
- ZS Odzieżowych – 24
- ZSMS – 20
- III LO – 19
- CEZiB – 14,5
- VIII LO – 11
- ZS Plstycznych – 4,5
- ZS Ogrodniczych – 3
Chłopcy
- szachy – I miejsce
- strzelectwo – II
- unihokej – II
- piłka nożna – III
- piłka ręczna – I
- koszykówka 3×3 – I
- koszykówka – III
- siatkówka – II
- biegi przełajowe – I
- zawody LA – I
Klasyfikacja łączna:
- I LO – 90 pkt
- ZS Elektrycznych – 78
- ZSTiO – 73
- CEZiB – 64,5
- II LO – 59
- ZS Ekonomicznych – 55
- ZS Gastronomicznych – 48
- IV LO – 40,5
- III LO – 30,5
- ZS Odzieżowych – 25
- ZSMS – 16
- ALMS – 12
- VIII LO – 6
- ZS Ogrodniczych – 3
Zaczynamy
Zapraszamy na zajęcia sportowo-rekreacyjne:
- siatkówka dziewcząt – poniedziałki 15:15, piątek 6:45
- piłka ręczna dziewcząt – środy 6:45
- unihokej – poniedziałki, środy i piątki 18:30
- koszykówka chłopców – wtorki 6:30, czwartki 15:15
- siatkówka chłopców – środy 15:15
- piłka ręczna chłopców – wtorki 15:15
- cheerleaderki – poniedziałki i piątki 6:45
ROK SPORTOWY 2023/2024
Znamy już pierwsze terminy rywalizacji międzyszkolnej w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży:
- 21-22 września – Memoriał im. Włodzimierza Ćwiertniaka – GSM w koszykówce 3×3,
- 27 września – indywidualne i drużynowe biegi przełajowe,
- 3 października – sztafetowe biegi przełajowe,
- 5-6 października – piłka nożna chłopców,
- 13 października – szachy,
- 16-20 października – tenis stołowy.
Na przełomie września i października odbędą się szkolne zawody szachowe i tenisa stołowego, które wyłonią reprezentacje I LO.
Początek roku to również czas podsumowań ubiegłorocznej rywalizacji. W poniedziałek, 11 września w SP-20 odbędzie się podsumowanie Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży 2022/23. A na 10 października w Zielonej Górze zaplanowane jest uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół województwa lubuskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.
Na progu nowego roku szkolnego i sportowego życzymy wszystkim satysfakcji z podejmowanych działań oraz wielu sukcesów. O tych sportowych będziemy na bieżąco informować.
Wakacyjne sukcesy
Nowy rok szkolny zaczynamy od podsumowania wakacyjnych sukcesów reprezentantów I LO:
KAMIL DZIDA (KSz Stilon Gorzów Wlkp.) zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 18 w szachach. Mistrzostwa odbyły się w dniach 23-31 lipca 2023 r. w Rumunii.
MAGDALENA ŻELAZNA (AZS AWF Gorzów Wlkp.) zajęła 9. miejsce w chodzie sportowym na 10000 metrów podczas rozgrywanych w Jerozolimie lekkoatletycznych mistrzostwach Europy do lat 20.Wcześniej, podczas 77. PZLA Mistrzostwach Polski U20 w Lublinie (18-20 lipca), zajęła I miejsce w chodzie sportowym na 10000 metrów z nowym rekordem życiowym i minimum na ME.
SZYMON RYBOK (AZS AWF Gorzów Wlkp.) został mistrzem Polski w wioślarskiej czwórce bez sternika juniorów młodszych. Gorzowska osada zajęła I miejsce podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanych w Kruszwicy 21-24 lipca 2023 r.
PAWEŁ BRONIECKI (GKPW 59 Gorzów Wlkp.) z reprezentacją Polski do lat 17 w piłce wodnej brał udział w turnieju finałowym mistrzostw Europy w tureckiej Manisie w dniach 8-14 sierpnia 2023 r. Drużyna zajęła XVI miejsce.
W finałach 29. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży będącymi jednocześnie 55. PZLA Mistrzostwami Polski U18 w Chorzowie 07-09 lipca 2023 r. startowały Zofia Rojek i Hanna Kos.
ZOFIA ROJEK (AZS AWF Gorzów Wlkp.) zajęła 5. miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki,
HANNA KOS (ALKS AJP Gorzów Wlkp.) – 15. miejsce w 7-boju.
Nasze absolwentki z 2022 roku Aleksandra WOŁCZAK i Kornelia LESIEWICZ startowały 1-2 lipca we Włocławku podczas Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23. Ola zdobyła złoto na 400 metrów przez płotki i powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europu U23 do sztafety 4×400 metrów. Kornelia zdobyła srebro w sztafecie 4×400 metrów.
Obie reprezentantki AZS AWF Gorzów Wlkp. startowały w sztafecie 4x400m podczas seniorskich, 99. PZLA Mistrzostw Polski w Gorzowie 27-29 lipca 2023 r. zajmując IV miejsce.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!