Udane zakończenie roku szachistów

Kamil Dzida stanął na podium prestiżowego turnieju Międzynarodowego Festiwalu Szachowego VARSOVIA 2019 – Memoriału Dawida Przepiórki, rozegranego w Warszawie w dniach 27-31.12.2019 r. Kamil po kapitalnej grze zajął 3. miejsce wyprzedzając wielu znacznie wyżej notowanych rywali i uzyskując ranking ponad 2500 punktów. W turnieju wystąpił również Michał Koziorowicz, który grając ze zmiennym szczęściem uplasował się w środku stawki oraz Maksymilian Majdański, który zakończył zmagania w grupie B (zawodnicy z rankingiem do 2000) na 6. miejscu z dużym przyrostem rankingowym. Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Bardzo pozytywnie ocenił wynik swoich podopiecznych Andrzej Modzelan – prezes Klubu Szachowego Stilon w wywiadzie udzielonym w Radiu Gorzów:
… Zwraca uwagę kapitalna gra i wynik Kamila Dzidy, to bardzo młody, czternastoletni zawodnik. Ranking jaki uzyskał, ponad 2500 punktów rankingowych, to jest ranking wymagany do normy  mistrza międzynarodowego. Niestety Kamil takiej normy nie mógł uzyskać, bo było zbyt mało było zawodników zagranicznych, natomiast jest to ranking bardzo wysoki i do tego miejsce 3. w trak prestiżowej imprezie jak Memoriał Dawida Przepiórki I Turniej Varsovii, to na pewno jest to ogromna niespodzianka i bardzo przyjemna. W grupie A grał jeszcze Michał Koziorowicz (…) grali ze zmiennym szczęściem. Partie lepsze przeplatali nieco słabszymi, jak to w życiu u młodych  zawodników są wzloty są i upadki. W grupie B mieliśmy jeszcze Maksymiliana Majdańskiego, który zakończył zmagania w czołówce z dużym przyrostem rankingowym. (…) Generalnie bardzo pozytywnie występ oceniamy z taką wisienką na torcie w postaci wyniku Kamila.

 
 
zdjęcie: FB Mazowieckiego Związku Szachowego