Ruszyła ekstraliga unihokeja mężczyzn

Wystartowały tegoroczne rozgrywki Energa Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn. Drużyna I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski rozpoczęła od wyjazdowego zwycięstwa 5:3 z SKS Olimpią Łochów.

Cały mecz był bardzo zacięty, a zawodnicy walczyli o każdy centymetr pola gry. Rozpoczęli skuteczniej gospodarze i na pierwszą przerwę schodzili z dwoma bramkami, przy zerowym koncie po stronie Gorzowian. Po przerwie kontaktową bramkę strzelił Maksym Helman. Mecz nabrał rumieńców. Oba zespoły przetrzymały kolejne okresy gry w osłabieniu, jednak w 36. minucie, przy grze czterech na czterech, strzelili gospodarze i na drugą przerwę ponownie zeszli z dwubramkową przewagą.

Trzecia tercja należała do Gorzowian. Krótko po rozpoczęciu tej części meczu ponownie goście strzelili kontaktową bramkę, a na listę strzelców wpisał się Jan Kleinhardt. Gorzowscy unihokeiści przetrzymali kolejne dwa okresy gry w osłabieniu, a w czasie gry czterech na czterech w 51. minucie wyrównującą bramkę zdobył Wojciech Bojko. Gorzowianie poszli za ciosem i dołożyli jeszcze dwa trafienia w 58. (ponownie J. Klainhardt) i 60. minucie (Filip Łukaszewski), a Łochowianom nie udało się już pokonać strzegącego bramki Macieja Jastrzębskiego.

Ciężko wypracowane przez cały zespół, ale w pełni zasłużone zwycięstwo na rozpoczęcie nowego sezonu. Brawo!

SKS Olimpia Łochów – I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski   3:5  (2:0, 1:1, 0:4)
Łochów: Dawid Skura (Krystian Moleń), Michał Skura (Dawid Skura)
Gorzów: Maksym Helman (Wojciech Bojko), Jan Kleinhardt (Wojciech Bojko), Wojciech Bojko (Dawid Połomka), Jan Kleinhardt (Maksym Helman), Filip Łukaszewski (Maksym Helman)

W najbliższą sobotę zainaugurujemy sezon 2020/21 w Gorzowie. O godz. 19.00 w hali I LO przy ul. Puszkina 31 podejmiemy KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ.