Dwa dreszczowce unihokeistów

Aż nadmiar emocji dostarczyli zawodnicy I LO UKS Floorball Gorzów w ligowych pojedynkach juniorów starszych z Aligatorem UKS Chwarzno Gdynia. W sobotę Gorzowianie wygrali 5:4, dzisiaj po dogrywce i rzutach karnych lepsi okazali się goście.

W sobotę po niezbyt udanym początku spotkania nasi zawodnicy zaczęli się rozkręcać i kiedy w trzeciej tercji objęli dwubramkowe prowadzenie wydawało się, że nie musimy się obawiać o końcowy rezultat. Jednak Gdynianie pokazali, że gra się do końca i po zdobyciu przez nich kontaktowej bramki zafundowali nam kilkuminutowy dreszczowiec.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się bardzo podobnie. Może nasza gra była spokojniejsza, ale bramki do stanu 3:3 wpadały w takiej samej kolejności jak dzień wcześniej. Niestety później kolejne dwie strzelili nasi goście i zrobiło się już groźnie. Na szczęście początek trzeciej tercji znów należał do Gorzowian i po kolejnych trzech trafieniach uzyskaliśmy jednobramkowe prowadzenie. Niestety ponownie Gdynianie pokazali sportowego pazura i niecałą minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego strzelili wyrównującego gola.
Wynikiem 6:6 zakończył się regulaminowy czas gry i zespoły przystąpiły do dogrywki. Emocje rosły, bo w dogrywce obowiązuje zasada złotej bramki. Przez 10 minut żadna z drużyn nie zaliczyła trafienia i do rozstrzygnięcia spotkania niezbędne były rzuty karne. Niestety sportowy horror, bo rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w siódmej serii, wygrali nasi goście.
Na pocieszenie w Gorzowie pozostaje 1 punkt za remis w regulaminowym czasie gry.

Po tych spotkaniach nasi reprezentanci zajmują czwarte miejsce w tabeli. Przed nami jeszcze sześć spotkań. Kolejne w Babimoście już w najbliższy weekend.

W naszej drużynie występują: Łukasz Bronisz, Mateusz Bronisz, Michał Chochowski, Jakub Darłak, Jakub Gawroński, Piotr Kalembkiewicz, Paweł Kleinhardt, Marek Lamch, Robert Michalak, Mateusz Szczepkowski.

I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski – Aligator UKS Chwarzno Gdynia  5:4  (1:2, 1:1, 3:1)
Bramki:
0:1  Tymon Kisielewski
1:1  Michał Chochowski (Mateusz Bronisz)
1:2  Tymon Kisielewski (Paweł Żukowski)
1:3  Jakub Bieniasz-Krzywiec (Paweł Żukowski)
2:3  Michał Chochowski (Mateusz Bronisz)
3:3  Mateusz Bronisz (Paweł Kleinhardt)
4:3  Mateusz Bronisz (Robert Michalak)
5:3  Mateusz Szczepkowski (Mateusz Bronisz)
5:4  Michał Ząbkiewicz (Maciej Kaczorowski)

I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski – Aligator UKS Chwarzno Gdynia  6:7 k.  (1:3, 2:2, 3:1, k.3:4)
Bramki:
0:1  Bramka samobójcza
1:1  Jakub Gawroński (Mateusz Bronisz)
1:2  Maciej Kaczorowski (Tymon Kisielewski)
1:3  Paweł Żukowski (Michał Ząbkiewicz)
2:3  Mateusz Bronisz (Paweł Kleinhardt)
3:3  Mateusz Bronisz
3:4  Michał Ząbkiewicz (Konrad Torbiński)
3:5  Mateusz Barszczewski
4:5  Paweł Kleinhardt (Mateusz Bronisz)
5:5  Mateusz Szczepkowski (Jakub Darłak)
6:5  Mateusz Bronisz (Piotr Kalembkiewicz)
6:6  Maciej Kaczorowski (Oskar Sztormowski)