Od jutra unihokejowe mistrzostwa świata

W środę rozpoczną się w czeskim Brnie Mistrzostwa Świata do lat 19 w unihokeju. W barwach reprezentacji Polski wystąpi zawodnik I LO UKS Floorball Gorzów Paweł Kleinhardt.

W fazie grupowej nasza drużyna zmierzy się z reprezentacją Włoch (środa, g. 13:00) i Austrii (czwartek, g. 10:00). Po wygraniu grupy – w co głęboko wierzymy – w sobotę czeka ich mecz decydujący o awansie do światowej elity z czwartym zespołem grupy A, a w niedzielę mecz o końcowe miejsce w turnieju.

Pawłowi i całej drużynie życzymy udanego występu.

Cały terminarz i system rozgrywek znajduje się poniżej.
(Źródło: http://polskiunihokej.pl)

MŚ U19 – Brno (Czechy) – JUNIORZY DO LAT 19

Termin turnieju: 25-29 sierpnia

Miejsce rozgrywek: Vodova Arena, Brno – kompleks dwóch hal: większa (3000 pojemności) – arena niebieska, mniejsza (900 pojemności) – arena czerwona

Bilety: dostępne tutaj – z podziałem na arenę czerwoną (większość lub wszystkie spotkania Polski) i arenę niebieską (zgodnie z poniższym terminarzem gier – grafika)

System rozgrywek

W turnieju weźmie udział ostatecznie 15, a nie 16 zespołów (jak zwykle bywało), zabraknie też takich krajów jak Norwegia czy Rosja. Wszystko ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19. W związku z tym Polska zagra w grupie 3-, a nie 4-drużynowej. 

Standardowo zespoły zostały podzielone na Dywizję A (grupy A i B – tzw. „Elita”) oraz B (grupy C i D).

Po fazie grupowej (standardowo „każdy z każdym”):

  • zespoły z miejsc 1 oraz 2 w „Elicie” awansują do półfinałów;
  • zespoły z miejsca 3 w „Elicie” zagrają o 5. miejsce w turnieju;
  • zespoły z miejsca 4 w „Elicie” zagrają na krzyż z zespołami z miejsca 1 w Dywizji B (4A vs 1C oraz 4B vs 1D). Później zwycięzcy tych par zagrają o 7. miejsce turnieju (drużyny z tego spotkania będą już pewne gry w „Elicie” na kolejnych MŚ), a przegrani o miejsce 9. turnieju (drużyny z tego spotkania spadną do Dywizji B na kolejne MŚ);
  • zespoły z miejsca 2 w Dywizji B zagrają o 11. miejsce w turnieju;
  • zespoły z miejsca 3 grup C i D oraz zespół z miejsca 4 grupy C zagrają każdy z każdym o miejsca 13-15 w turnieju.

Grupy terminarz spotkań:

Kto będzie reprezentował Polskę? Lista powołanych:

Więcej informacji:

Oficjalna strona MŚ