Po pierwszym weekendzie – 2:0 dla Łochowa

Po pierwszych starciach w walce o brązowy medal ekstraligi unihokeja 2:0 prowadzi Łochów.

W sobotę do 50. minuty trwała wyrównana walka. Wprawdzie gospodarze wychodzili na prowadzenie, ale Gorzowianie nie ustępowali i trzykrotnie na tablicy widniał remis 1:1, 2:2 i 4:4. Niestety feralna seria trzech bramek w 50. minucie meczu pozbawiła zawodników I LO UKS Floorball szansy walki o zwycięstwo w pierwszym meczu.

W niedzielę zawodnicy obu drużyn dali popis jeszcze lepszej i bardzo widowiskowej gry. Gorzowianie przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani, co było widać od pierwszych minut spotkania. Drobna korekta ustawienia zespołu dała efekty bardziej przemyślanej i lepiej zorganizowanej gry w ataku, a pełne zaangażowanie i ambitna walka utrudniała rozgrywanie akcji przeciwnikom. Do ostatnich sekund meczu wynik nie był przesądzony, niestety to nasi rywale skończyli pierwszą serię spotkań dwoma zwycięstwami.

Ambicja, wola walki i jakość gry, zwłaszcza w drugim spotkaniu, nie pozbawiają nas szansy w kolejnych starciach. Najbliższe (wierzymy, że dwa) mecze, odbędą się na naszym terenie.

Sobota
SKS Olimpia Łochów – I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp. 10:4 (2:1, 2:1, 6:2)
1:0  Mateusz Sadolewski (Krystian Moleń)
4:4  Wojciech Bojko
5:4  Mateusz Sadolewski (Dawid Kostrzewa)
6:4  Piotr Kaniuk (Michał Skura)
7:4  Przemysław Ryszawa (Jakub Skoczeń)
8:4  Kacper Skura (Dawid Kostrzewa)
9:4  Karol Miszczuk (Paweł Chrupek)
10:4  Mateusz Sadolewski (Kacper Skura)

Niedziela
SKS Olimpia Łochów – I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp. 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
1:0  Kacper Skura (Dawid Kostrzewa)
1:1  Maksym Helman (Filip Łukaszewski)
1:2  Daniel Chochowski (Miron Łata)
2:2  Dawid Skura (Michał Skura)
3:2  Dawid Kostrzewa (Mateusz Sadolewski)

Kolejne spotkania odbędą się w sobotę (30.04) o godz. 15:00 i niedzielę (1.05) o godz. 10:00 w hali sportowej SP w Santoku.