Mamy medal!

Znakomite granie i podium naszych Piłkarzy

Minionego popołudnia zakończyła się dwudniowa Gorzowska Spartakiada Młodzieży w piłce nożnej chłopców. Oczywiście nie mogło podczas niej zabraknąć naszej drużyny, która pod czujnym okiem Trenera i Profesora, Pawła Wiśniewskiego, odbyła w ostatnich tygodniach wiele intensywnych treningów pod kątem taktycznym oraz motorycznym.

Turniej rozpoczęliśmy w czwartek od zmagań grupowych i pojedynku z III LO. Od pierwszego gwizdka kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania, utrzymując się przy piłce, stwarzając sobie wiele szans bramkowych i nie dopuszczając oponentów do groźnych sytuacji. Udokumentowaniem tej przewagi było zdobycie aż 7 goli autorstwa: Szymona Juszczaka, Adriana Walczaka, Kacpra Trzoska (x3), Macieja Pakulskiego oraz Filipa Pokorskiego. Niestety, nie ustrzegliśmy się też drobnego błędu przy wyprowadzeniu piłki, przez co straciliśmy jedną bramkę. Mimo to pewnie dopisaliśmy sobie pierwsze 3 punkty.

Kolejnym naszym rywalem okazał się ZS Gastronomicznych. Tutaj również całkowicie zdominowaliśmy ten mecz, lecz z powodu zbędnego chaosu pod bramką przeciwnika długo utrzymywał się wynik remisowy. Ostatecznie jednak udało się strzelić rywalowi 3 gole, zachowując przy tym czyste konto. Na listę strzelców wpisali się Maciej Pakulski (x2) i Maksymilian Majdański.


Kluczowe spotkanie w kontekście awansu do półfinału rozegraliśmy już w piątek z ZS Ekonomicznych. Było ono rozgrywane w zawrotnym tempie, natomiast (z małymi trudnościami) wytrzymaliśmy jego trudy. Bramkowe strzały Macieja Pakulskiego i Kacpra Trzoska pozwoliły wypracować „bezpieczną przewagę”. Chwila dekoncentracji poskutkowała później straconym golem, ale późniejszy, finezyjny strzał Maksymiliana Majdańskiego przypieczętował nasz triumf i wyjście z grupy.


Po zapewnieniu sobie półfinału w ostatnim pojedynku grupowym zmierzyliśmy się z kolegami z ALMS. Była to też możliwość do wprowadzenia kilku korekt w składzie i dania szans zmiennikom. Niestety, nasi przeciwnicy okazali się za mocni, strzelając nam cztery bramki, co nie zmienia faktu, iż walki i determinacji nie brakowało na boisku z naszej strony. Za ten mecz pochwały należą się w szczególności naszym bramkarzom, Kamilowi Hołówko i Jakubowi Kartawikowi, którzy popisali się w nim paroma świetnymi interwencjami.

W półfinałowym starciu rywalizowaliśmy z zawodnikami ZSTiO i trzeba uczciwie powiedzieć, że nie było one dobre w naszym wykonaniu. Zmęczenie dało o sobie znać, a nasze liczne błędy w defensywnie w stu procentach wykorzystali rywale, którzy pięciokrotnie wpakowali piłkę do bramki.

Porażka ta oznaczała spotkanie o 3. miejsce, a w nim czekał na nas pojedynek z ZS Elektrycznych. Cały mecz był bardzo wyrównany i o jego ostatecznym rezultacie musiały zadecydować rzuty karne. Po regulaminowym czasie gry było bowiem 1:1, a gola w naszej ekipie strzelił Adrian Walczak. Do konkursu „jedenastek” podeszliśmy wyjątkowo skoncentrowani, co przełożyło się na jego końcowy wynik. Dwie kapitalne obrony naszego bramkarza, Kamila Hołówko, a także pewne strzały Macieja Pakulskiego, Kacpra Trzoska oraz Adriana Walczaka dały upragniony, brązowy medal!

O sile naszego zespołu stanowili: Marceli Gabrusiewicz (nr 6), Juliusz Gerek (5), Jakub Grzesiowski (8), Kamil Hołówko (1), Szymon Juszczak (15), Jakub Kartawik (25), Jakub Kostrzewa (4), Maksymilian Majdański (11), Maciej Pakulski (2), Filip Pokorski (9), Kacper Trzosek (10), Adrian Walczak (7) oraz Adam Weżgowiec (3).

Autor: Kacper Trzosek

Foto – dzień 2