Wakacyjne sukcesy sportowców I LO

I PO WAKACJACH!

Zakończyliśmy wakacje. Okres wypoczynku dla większości, ale dla części sportowców również czas wytężonej pracy i startów w docelowych imprezach sezonu.

Zofia Rojek zdobyła srebrny medal w biegu na 100 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy do lat 18 rozegranych w dniach 8-21 lipca w słowackiej Bańskiej Bystrzycy . Zawodniczka AZS AWF Gorzów uzyskała w finale czas 13,33, o 4 setne lepszy niż trzecia Francuzka Auxane Kingue. Wygrała reprezentantka gospodarzy Laura Frlickova.

Od 5 do 7 lipca w Lublinie odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski U18 – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Zofia Rojek z AZS AWF Gorzów Wlkp. zajęła I miejsce w biegu na 100 m ppł. i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy juniorów młodszych.

V miejsce zajęła sztafeta 4×100 m AZS AWF Gorzów Wlkp. w składzie: Liwia Hajduk, Hanna Szlachta, Lena Hrabska i Zofia Rojek

W 7-boju startowała Hanna Kos (ALKS AJP Gorzów Wlkp.) – zajęła 12 miejsce ustanawiając rekord życiowy

W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w wioślarstwie startował Szymon Rybok (dwójka bez sternika). Zawody odbyły się w dniach 25 – 28 lipca na torze regatowym w Kruszwicy.
Dwójka bez sternika AZS AWF Gorzów (Mateusz Koktysz i Szymon Rybok) zdobyła srebrny medal.

W dniach 21-23czerwca w Kwidzynie odbyły się mistrzostwa Europy w sumo młodzików U15 oraz kadetów U18. W turnieju uczestniczyło 500 zawodników z 15 państw. Wśród nich Cyprian Ziemecki (AZS AWF Gorzów), który po dobrych walkach został piątym zawodnikiem w Europie w wadze 60 kg.

Wszystkim sportowcom GRATULUJEMY SUKCESÓW!

Jeżeli mieliście wakacyjne sukcesy, które przegapiliśmy – piszcie na [email protected] – uzupełnimy.