Inne

Ruszają zapisy na XXVIII Bieg Żakowski

Posted on


4 czerwca 2022 r. zapraszamy na 28. edycję Biegu Żakowskiego im. Jerzego Cwojdzińskiego.
Tradycyjnie imprezie będzie towarzyszył festyn rekreacyjno-sportowy „Nad Kłodawką”. Wiele atrakcji na boiskach I LO od godz. 10:00.

Od dzisiaj można już rejestrować sie na bieg na stronie: https://bieg.1lo.gorzow.pl/
Przy zgłoszeniu elektronicznym istnieje możliwość wyboru spersonalizowanego numeru startowego oraz rezerwacji pamiątkowej koszulki (do wyczerpania). Formularz rejestracyjny bedzie aktywny do 1 czerwca do godz. 21:00.


Wydarzenie jest współfianasowane przez Miasto Gorzów Wielkopolski i Województwo Lubuskie.
Są już z nami: Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO, Devello Sp. z o.o., PIK P.P.H. Spółka Jawna Sebastian Klewin.
Zapraszamy do współpracy kolejne firmy, instytucje i osoby prywatne (kontakt: [email protected]).
Wpłat można dokonywać na konto bankowe organizatora: Młodzieżowy Klub Sportowy PUSZKIN, rachunek nr 34 1090 1900 0000 0001 3460 5512

Inne

Michał Koziorowicz na MŚ w szachach szybkich i błyskawicznych

Posted on

W dniach 30.04-04.05.2022 na Rodos odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W zawodach w kategorii U18 występował nasz reprezentant, zawodnik Klubu Szachowego Stilon, Michał Koziorowicz.

Michał zajął VI miejsce w Blitzu (szachy błyskawiczne) i VIII miejsce w szachach szybkich uzyskując w obu turniejach 5 pkt w 9 partiach.

Gratulujemy!

fot.: facebook.com/chessingreece

Inne

Zwycięstwo Magdy Żelaznej

Posted on

Magdalena Żelazna zwyciężyła w Sulejówku w rywalizacji na 10 km w chodzie sportowym. Wyścig był konkurencją towarzyszącą rozegranym 23 kwietnia mistrzostwom Polski w chodzie sportowym na dwadzieścia kilometrów.

Gratulujemy!

Źródło: radiogorzow.pl

GSM

Sukcesy strzelców I LO

Posted on

W dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie 24. edycji Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej LOK oraz tegorocznej edycji Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.

Z przyjemnością informujemy, że szkolny zespół zajął III miejsce w Lidze Strzeleckiej, a Szymon Rossa zakończył zmagania z brązowym medalem w konkurencji pistolet.
W Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży zarówno dziewczęta, jak i chłopcy uplasowali się na II miejscach.

Nasze drużyny:

Liga Strzelecka – III miejsce
Zuzanna Piwko – karabinek
Maja Aniukiewicz – karabinek
Jakub Kartawik – karabinek
Szymon Rossa – pistolet
Leszek Jarocki – pistolet

GSM dziewcząt – II miejsce
Zuzanna Piwko – karabinek
Maja Aniukiewicz – karabinek
Zuzanna Suchocka – pistolet
Iga Aniukiewicz – karabinek

GSM chłopców – II miejsce
Jakub Kartawik – karabinek
Michał Wowczko karabinek
Szymon Rossa – pistolet

Opiekunem zespołów jest pan Marek Przeworski.


Wszystkim WIELKIE BRAWA!

.

Inne

Świetne występy sportowców PUSZKINA

Posted on

W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kickboxingu w formule Full Contact. W zawodach świetnie wypadli uczniowie I LO – zawodnicy klubów UKS Dragon i Sporty Walki Gorzów.

Mistrzynią Polski w kategorii junior starszy do 56 kg została Zofia Karpowicz (UKS Dragon Gorzów Wlkp.). Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Szymon Sidor (UKS Dragon Gorzów Wlkp.) w kat. junior starszy do 86 kg oraz Filip Pokorski (Sporty Walki Gorzów) w kat. junior starszy do 91 kg. Brązowe medale zdobyli Alicja Bagińska – junior młodszy do 52 kg i Mikołaj Zajączkowski – junior starszy do 60 kg (oboje UKS Dragon Gorzów Wlkp.).

Ogromne GRATULACJE!

.

Zdjęcia: www.facebook.com/dragongorzow

Inne

Mistrzostwa Polski szachistów

Posted on

Po dziewięciu dniach rywalizacji zakończyły się szachowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18.
W kategorii do lat 18 udział brali nasi reprezentanci Kamil Dzida i Michał Koziorowicz.
Kamil do ostatniej rundy walczył o medal, ostatecznie zdobywając 5,5 pkt zajął 9. miejsce. Michał z 4,5 pkt sklasyfikowany został na 21. pozycji.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach


Zdj.: www.facebook.com/Ostrowskie-Towarzystwo-Szachowe

Inne

15. siatkarskie derby – Puszkin górą!

Posted on

W gościnnej hali SP-20, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, po raz 15 na tradycyjnych siatkarskich derbach spotkały się reprezentacje I LO i II LO.

Przy gorącym dopingu, wspaniałej atmosferze i porywających występach cherleaderek na parkiecie zmierzyły się reprezentacje dziewcząt, chłopców i nauczycieli obu szkół. Zwyciężyli zawodnicy Puszkina 3:1 (25:17,23:25,25:14,25:10). Stan derbowej rywalizacji Puszkin – Przemysłowa 9:6.

Reprezentacja I LO

Dziewczęta:
Martyna Tatur, Milena Weryńska, Oliwia Kraus, Hanna Benowska, Aleksandra Szymanek, Alicja Bronisz, Gabrysia Bandura, Nikola Komorowska, Natalia Ziomek, Zuzia Parada, Weronika Dobosz, Oliwia Nowakowska, Zosia Charkot.

Chłopcy:
Mateusz Bronisz, Marceli Gabrusiewicz, Jakub Kartawik, Szymon Grzybiak, Jan Czernia, Maciej Siwiński, Szymon Juszczak, Juliusz Gerek, Michal Tomaszewski, Łukasz Leśnowski, Łukasz Bronisz, Kacper Hartman, Filip Kościukiewicz, Michał Petlik.

Nauczyciele:
Gabriela Sajkowska, Monika Duchnowska, Justyna Kaczyńska-Bronisz, Piotr Kociołek, Radosław Duchnowski, Paweł Kurzawiński, Paweł Wiśniewski.

Zdjęcia: MazurekPhotography