Pewne zwycięstwo I LO Floorball w Gdańsku

Po reprezentacyjnej przerwie do gry na parkietach wrócili unihokeiści Energa Ekstraligi. Zawodnicy I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp. w 13 kolejce pewnie wygrali wyjazdowe spotkanie z JohnnyBros Olimpią Osowa Gdańsk 11:5.

Mecz układał się po myśli Gorzowian już od samego początku. Po pierwszej tercji prowadzili 4:0 i systematycznie punktowali rywali, którzy aż do 39. minuty nie mogli pokonać świetnie dysponowanego w bramce Macieja Jastrzębskiego, nawet mimo dwukrotnej szansy w rzutach karnych. W trzeciej tercji gospodarze wykorzystali drobne błędy w gorzowskiej defensywie i zdołali strzelić kolejne cztery bramki, zmniejszając wymiar porażki do różnicy sześciu trafień.

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk – I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski   5:11   (0:4, 1:4, 4:3)

I LO Floorball: Damian Domański (Filip Łukaszewski), Maksym Helman (Wojciech Bojko), Wojciech Bojko, Damian Domański (Filip Łukaszewski),  Filip Łukaszewski, Maksym Helman (Jan Kleinhardt),  Jan Kleinhardt (Wojciech Bojko), Filip Łukaszewski, Wojciech Bojko (Dawid Połomka) Wojciech Bojko (Maksym Helman), Damian Domański (Filip Łukaszewski)

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk: Piotr Szarowski (Leszek Samson), Leszek Samson (Mateusz Miszewski), Karol Idzi (Wojciech Kleister), Karol Barzowski (Mateusz Miszewski), Wojciech Kleister (Leszek Samson)

3 SKS Olimpia Łochów SKS Olimpia Łochów 11 8 1 0 2 98 – 65 26
4 KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 10 7 2 0 1 105 – 51 22
5 TravelPL Wilki Sanok TravelPL Wilki Sanok 10 6 3 1 0 73 – 66 20
6 I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski 11 6 4 1 0 88 – 50 20
7 UKS Fenomen Babimost UKS Fenomen Babimost 10 6 4 0 0 97 – 71 18
8 JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk 11 6 5 0 0 81 – 70 18
9 TKKF Pionier Tychy TKKF Pionier Tychy 10 4 6 0 0 55 – 64 12
10 AZS Politechnika Łódzka AZS Politechnika Łódzka 11 4 7 0 0 94 – 79 12
11 TLU Kala-Izolacje Toruń TLU Kala-Izolacje Toruń 12 2 9 0 1 52 – 120 7
12 KS Lokomotiv Czerwieńsk KS Lokomotiv Czerwieńsk 10 2 8 0 0 34 – 89 6
13 UKS Absolwent Siedlec UKS Absolwent Siedlec 11 1 9 1 0 44 – 101 5
14 UKS Prus Żary UKS Prus Żary 11 0 11 0 0 30 – 155 0

Przed naszymi zawodnikami jeszcze tylko dwa ekstraligowe spotkania w tym sezonie, domowe z Tychami i wyjazdowe z Prusem Żary.

Na mecz z TKKF Pionier Tychy zapraszamy do hali przy Puszkina już w najbliższą sobotę o godz. 16:00. Wstęp wolny.