Kornelia Lesiewicz REKORDZISTKĄ !!!

Kornelia Lesiewicz, uczennica I LO (klasa 201), trenująca na co dzień w AZS AWF Gorzów – pobiła 19 sierpnia br. liczący aż 46 lat rekord Polski do lat 18 w biegu na 400 metrów (52.86 sekundy). Tego wyczynu dokonała w Bydgoszczy podczas 2. Memoriału im. Ireny Szewińskiej.

Naszą uczennicę zapytaliśmy o to co ją pcha w stronę sportu? K. Lesiewicz: „Dlaczego sport? Dlatego, że był w mojej rodzinie od zawsze. Lekkoatletyka, którą trenuje na co dzień sprawia mi ogromna radość i daje poczucie spełnienia, a ponadto pozwala mi na oderwanie się od natłoku codziennych obowiązków. To dzięki niej poznałam wielu wspaniałych i życzliwych osób z różnych zakątków Polski a nawet i świata”.

Gratulujemy Kornelii tak cudownego wyniku i życzymy nieustającej satysfakcji z tego co robi. Gratulujemy również trenerom AZS AWF Gorzów, Naszym nauczycielom WF-u i wychowawcy klasy prof. Oldze Grochowskiej.

Więcej na stronie Radia Gorzów: https://www.radiogorzow.pl/91850/lesiewicz-bije-rekord-z-bardzo-dluga-broda/ oraz https://www.radiogorzow.pl/91941/kornelia-nie-zwalnia-tempa/

Źródło: Jacek Białogłowy – Radio Zachód
Tekst: Piotr Wiśniewski/Kornelia Lesiewicz
Zdjęcie: AZS AWF Gorzów

Publikacja: Puszkinowe Centrum Prasowe