Historyczny sukces sportowców Puszkina. I LO najlepszą szkołą w lubuskim.

Szkolny Związek Sportowy „Ziemia Lubuska” w Zielonej Górze opublikował ostateczne wyniki współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2019/2020.

Z przyjemnością informujemy, że I LO zajęło I miejsce w klasyfikacji końcowej Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.  Na sportowy sukces naszej szkoły złożyły się wyniki uzyskane przez naszych reprezentantów w zawodach lubuskiej licealiady w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców (dwa III miejsca), w trójkach koszykarskich dziewcząt (II), unihokeju dziewcząt (II) i chłopców (I) oraz w szachach drużynowych (I). Wprawdzie rywalizacja sportowa została przerwana z powodu pandemii przed rozegraniem wszystkich planowanych dyscyplin, ale to i tak WIELKI SUKCES naszych sportowców. Wszystkim dziękujemy i gratulujemy.

Wyniki końcowe:
1.  I Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp.
2.  Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie
3.  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli
4.  VII Licem Ogólnokształcące w Zielonej Górze
5.  Liceum Ogólnokształcące w Nowej Soli
6.  Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach
Sklasyfikowanych zostało 55 szkół województwa lubuskiego.

Po raz pierwszy na podium klasyfikacji łącznej Lubuskiej Olimpiady Młodzieży znaleźliśmy się w roku szkolnym  2017/18 zajmując III miejsce. W kolejnym byliśmy w gronie laureatów, plasując się na miejscu VI. Co przyniesie rok 2020/21? Rywalizację zaczynamy już w następnym tygodniu. W środę nasze zespoły wystąpią w finałach wojewódzkich sztafetowych biegów przełajowych. Powodzenia!

Na zdjęciu: unihokeistki I LO po finałach wojewódzkich w grudniu 2019 r.