Licealiści lepsi od politechniki

Drugie wyjazdowe zwycięstwo odnieśli unihokeiści I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp. w tegorocznych rozgrywkach Energa Ekstraligi. W Łodzi pokonali reprezentantów Politechniki 9:4 (1:1, 3:0, 5:3).

Początek spotkania potwierdził, że zawodnicy obu drużyn podeszli do meczu skoncentrowani i z wolą zwycięstwa. Gorzowianie stworzyli kilka sytuacji strzeleckich, ale pierwsi na listę strzelców wpisali się w 13. minucie gospodarze. Wyrównanie po trzech minutach dał Wojtek Bojko, ale tylko dobra dyspozycja Maćka Jastrzębskiego, który obronił rzut karny, zapewniła nam remis w pierwszej tercji meczu.

Kolejne odsłony przebiegały już pod dyktando zawodników z Gorzowa. Strzelanie rozpoczął Paweł Kleinhardt i Filip Łukaszewski, potem dwa rzuty karne wywalczone przez Wojtka Bojko zamienili na bramki Dawid Korpan i Damian Domański, a okres dominacji dopełnił Michał Kozubal.

W ostatnich ośmiu minutach meczu nastąpiło ożywienie gospodarzy. Zaczęli grać agresywniej w obronie i w 53 minucie udało im się pokonać gorzowskiego bramkarza. Na drugą bramkę Politechniki szybko odpowiedział trafieniem Maksym Helman. Jednak zaraz potem w niespełna minutę Łodzianie dwukrotnie umieścili piłeczkę w naszej bramce. Przy stanie 4:7 próbowali jeszcze gonić wynik wprowadzając w pole szóstego zawodnika, jednak ich nadzieje ostudził Wojtek Bojko strzałem do pustej bramki, a chwilę później dziewiątą bramkę dołożył Damian Domański.
W samej końcówce tylko szczęście pozwoliło gospodarzom uniknąć dwucyfrowej porażki, bo Gorzowianie mieli jeszcze kilka świetnych okazji do zdobycia bramki i niewykorzystany rzut karny.

Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej – I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp.  4 : 9   (1:1,0:3,3:5)
AU PŁ: Mateusz Kołodziejski (Jan Dyśko), Przemysław Lichota (Jan Dyśko), Kacper Tyczkowski (Mateusz Laskowski), Robert Krawczyk (Łukasz Wroński)
I LO UKS Floorball: Wojciech Bojko, Paweł Kleinhardt (Daniel Chochowski), Filip Łukaszewski (Michał Kozubal), Dawid Korpan, Damian Domański, Michał Kozubal (Dawid Korpan), Maksym Helman (Dawid Połomka), Wojciech Bojko (Filip Łukaszewski), Damian Domański (Filip Łukaszewski)