Lesiewicz i spółka. Medale lekkoatletów I LO w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20

W miniony weekend w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych.

Już pierwszego dnia trzykrotnie na podium stawali reprezentanci I LO. Złoto w chodzie na 3000 m U18 zdobyła Magdalena Żelazna (reprezentantka AZS AWF Gorzów). Srebrny medal w pięcioboju w kategorii U20 wywalczyła Kornelia Sura (ALKS AJP Gorzów), a brązowy krążek w chodzie na 5000 m U18 padł łupem Kamila Dzidy (ALKS AJP Gorzów).

Dzień później kolejny raz rozbłysła Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów). Złoto, rekord Polski i minimum na halowe Mistrzostwa Europy seniorek. Tym razem w biegu na 400 m.
Oto komentarz bo biegu naszej mistrzyni zamieszczony na profilu PZLA: „Ona jest niesamowita. Kornelia Lesiewicz czasem 52.97 nie tylko poprawiła przed momentem w Arena Toruń halowy rekord Polski U20 w biegu na 400 metrów, ale także wypełniła minimum na European Athletics Indoor Championships Toruń 2021 i została liderką europejskich tabel U20.”

W mistrzostwach startował również Jakub Pestka (AZS-AWF Gorzów). W biegu na 600 m U18 zajął czwarte miejsce w swojej serii ustanawiając nowy rekord życiowy.

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!!!

Informacje w mediach:
gazetalubuska.pl – Kornelia Lesiewicz z AZS AWF Gorzów twierdzi, że „Tylko biega”, a pobiła kolejny rekord Polski. Tak, kolejny!
gorzow.wyborcza.pl – Kornelia Lesiewicz pobiła kolejny rekord Polski i wypełniła minimum na seniorskie mistrzostwa Europy!
gorzow.wyborcza.pl – Kornelia Lesiewicz: Nie spodziewałam się, że złamię 53 sekundy, marzyłam o takim wyniku