Kornelia Lesiewicz ze srebrem lekkoatletycznych mistrzostw świata sztafet

Polska sztafeta 4×400 m w składzie Kornelia Lesiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik, Karolina Łozowska i Natalia Kaczmarek zdobyła srebrny medal w rozgrywanych 1 i 2 maja br. na Stadionie Śląskim w Chorzowie World Relays Silesia 21.

W pierwszym dniu aniołki Aleksandra Matusińskiego wygrały swój bieg eliminacyjny. W finałowym starcie, po biegach na pierwszych zmianach Lesiewicz i Hołub-Kowalik Polki były na drugim miejscu, jedynie za Brytyjkami. Trzecie okrążenie Karolina Łozowska zakończyła czwarta, ale znakomitą zmianą popisała się ostatnia Natalia Kaczmarek. Zaatakowała na wyjściu na ostatnią prostą i z czwartej pozycji przesunęła polską sztafetę na drugie miejsce. Biało-czerwone finiszowały z czasem 3:28.81 ulegając jedynie Kubankom.

Kornelii i jej koleżankom z drużyny GRATULUJEMY!