Świetne wyniki naszych lekkoatletek na mistrzostwach Polski U20

Gwiazdą lekkoatletycznych mistrzostw Polski U20 w Lublinie była Kornelia Lesiewicz, która została przecież powołana do reprezentacji olimpijskiej na Tokio. A w Lublinie – jak sama powiedziała – była również dziewczyną z plakatu, twarzą mistrzostw.
Kornelia świetnie wywiązała się z tej roli. Nie tylko zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów, ale również wynikiem 52,02 sekundy objęła pozycję liderki europejskich tabel w kategorii U20.
Na czwartym miejscy finiszowała w tym biegu Aleksandra Wołczak (55.73).
Obie zawodniczki AZS AWF Gorzów poprawiły swoje rekordy życiowe.

W biegu na 400 metrów przez płotki zwyciężyła Alicja Kaczmarek z ALKS AJP Gorzów. Tym biegiem obroniła złoto mistrzostw Polski sprzed roku, a wynikiem 59,37 przebiła się do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy U20 w Tallinnie.

Na koniec zmagań w Lublinie, kolejny złoty medal zdobyły reprezentantki ALKS AJP w sztafecie 4 x 400 metrów. Na pierwszej zmianie pobiegła wieloboistka Kornelia Sura, a kończyła Alicja Kaczmarek.
Kornelia Sura startowała również w konkursie skoku wzwyż. Z wynikiem 1,67 uplasowała się na 8 miejscu.

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach.