Kornelia Lesiewicz mistrzynią Europy juniorek

Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) zdeklasowała rywalki i została w Tallinnie mistrzynią Europy juniorek w biegu na 400 metrów.

Podopieczna Sebastiana Papugi prowadziła od początku rywalizacji. Na finiszowej prostej miała już wyraźną, zdecydowaną, przewagę nad rywalkami. Metę minęła ponad pół sekundy szybciej od drugiej zawodniczki. Złoto zdobyła z czasem 52.46. Zwyciężając w Tallinnie Lesiewicz powtórzyła sukces Patrycji Wyciszkiewicz, która mistrzynią Europy juniorek została przed ośmioma laty w Rieti. Za plecami zawodniczki z Gorzowa Wielkopolskiego finiszowały Brytyjka Mary John (53.06) oraz Weronika Archipowa (53.41).

Jestem zmęczona po trzech biegach na mistrzostwach, ale też pełna emocji. Wszystkie biegi tutaj były naprawdę szybkie – przyznała, cytowana przez European Athletics, Lesiewicz, która juniorką będzie jeszcze w przyszłym sezonie.

Finałowy bieg Korneli (TVP Sport): ME U20: Kornelia Lesiewicz mistrzynią Europy juniorek na 400 metrów.

Dwudniową rywalizację w siedmioboju zakończyła Kornelia Sura. W pierwszym dniu mistrzostw Kornelia poprawiła rekord życiowy w biegu na 100 metrów przez płotki (14.61) . Konkurs skoku wzwyż zakończyła z wynikiem 1.63, w pchnięciu kulą uzyskała 9.76, a 200 metrów pokonała w 26.01. Dzisiaj skoczyła w dal 5.63, rzuciła oszczepem 36.33 i przebiegła 800 metrów w 2:20.36. Ostatecznie zgromadziła 5128 pkt. i zajęła 19. lokatę.

Swoje starty rozpoczęła również Alicja Kaczmarek. Drugie miejsce w biegu eliminacyjnym na 400 metrów przez płotki – z rekordem życiowym 59.02 – dało jej bezpośredni awans do półfinału.

Półfinał 400 metrów przez płotki jutro o 15:00. Jutro również o 11:30 odbędzie się bieg eliminacyjny sztafet 4×400 metrów z udziałem naszych reprezentantek – Kornelii Lesiewicz i Aleksandry Wołczak.