Alicja Kaczmarek szósta na Mistrzostwach Europy juniorek

Alicja Kaczmarek zajęła 6. miejsce w finale biegu na 400 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy juniorów w Tallinie.
Wczoraj Reprezentantka ALKS AJP Gorzów w półfinałowym wyścigu czasem 58.42 poprawiła rekord życiowy i jednocześnie wypełniła minimum na sierpniowe mistrzostwa świata juniorów.

Niestety w finale nie oglądaliśmy żeńskiej sztafety 4x400m. We wczorajszych eliminacjach polska drużyna w składzie z Aleksandrą Wołczak zajęła czwarte miejsce w swojej serii i z czasem 3:41.90 nie wywalczyła awansu.

Polska zakończyła 26. Mistrzostwa Europy U20 z dorobkiem ośmiu medali, w tym trzech złotych. Jeden z nich wywalczyła w biegu na 400 metrów Kornela Lesiewicz. W mistrzostwach startowała również Kornelia Sura, która na 19. miejscu zakończyła rywalizację w siedmioboju.

Kolejna edycja mistrzostw Europy juniorów odbędzie się latem 2023 roku. Gospodarzem zawodów będzie rumuńskie miasto Kluż-Napoka. Tymczasem już za miesiąc w Nairobi rozegrane zostaną przełożone z zeszłego sezonu mistrzostwa świata U20.

A oczywiście od piątku ruszają igrzyska olimpijskie w Tokio.