MŚ U19 – Polacy z awansem do światowej elity

Z bilansem 3 zwycięstw i jednej porażki i co najważniejsze z awansem do światowej elity kończą polscy juniorzy tegoroczne unihokejowe Mistrzostwa Świata U19.

Decydujący o awansie był wczorajszy mecz z Danią. Nasi reprezentanci przystąpili do spotkania bardzo skoncentrowani. Po pierwszej tercji prowadzili 2:0. W drugiej dołożyli kolejne dwa gole, zachowując czyste konto. W trzeciej tercji było więcej strzelania, ale nasi zawodnicy cały czas kontrolowali wynik wygrywając ostatecznie 10:3

W dzisiejszym meczu ze Słowacją rozpoczęliśmy bardzo dobrze i już w trzeciej minucie prowadziliśmy 1:0. Jednak Słowacy odpowiedzieli z nawiązką. W niecałe trzy minuty strzelili trzy gole i uzyskali prowadzenie, które utrzymali do końca spotkania. Polska – Słowacja 4:6 (2:4, 1:1, 1:1)

Polska zajęła ostatecznie ósme miejsce w mistrzostwach świata i po czterech latach wraca do Dywizji A