MŚ U19 – na razie zgodnie z planem

Dobrze wystartowali reprezentanci Polski z Pawłem Kleinhardtem w unihokejowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Brnie.
Polacy zdecydowanie wygrali grupę D i czekają na rywala sobotniego spotkania decydującego o grze w światowej „Elicie” na kolejnych mistrzostwach
.

W pierwszym meczu biało-czerwoni rozgromili drużynę Włoch. Polacy strzelili pierwszego gola w 4. minucie i od tego czasu tylko powiększyli swoją przewagę. Prowadzili 7:0 po pierwszej tercji, 19:0 po drugiej i ostatecznie wygrali 28:0.

W drugim spotkaniu Austriacy postawili się trochę mocniej naszym zawodnikom. Po pierwszej tercji był remis 1:1. Decydująca o wyniku okazała się druga odsłonie. Polska drużyna strzeliła pięć bramek przy zerowym dorobku rywali i do końca kranyontrolowała spotkanie wygrywając ostatecznie 11:4.

Sobotni mecz Polaków w hali Vodova Arena w Brnie o godz. 13:00. Transmisję możemy oglądać na kanale IFF Floorball. Rywalem naszej reprezentacji będą Duńczycy, którzy dzisiaj przegrali z Niemcami mecz o 3. miejsce w grupie B.