Szachowe wieści

4 kwietnia w pierwszym zjeździe Superligi Rapid w Szachach Szybkich w drużynie Klubu Szachowego Stilon Gorzów wystąpili Michał Koziorowicz i Kamil Dzida. Gorzowianie stanowili najmłodszy skład i zakończyli pierwszy zjazd z jednym zwycięstwem na 7. pozycji

W dniach 1-7 kwietnia w Klubie Szachowym Stilon w Gorzowie Wlkp. odbył się VII Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Emanuela Laskera. Zwycięzcą został Paweł Łochiński wyprzedzając Maksymiliana Majdańskiego. Na czwartej pozycji uplasował się Michał Koziorowicz, który musiał opuścić dwie rundy ze względu na udział w Superlidze Rapid.

W sobotę 25.03.2023 r. w Strzeleckim Ośrodku Kultury rozegrano XXIII Mistrzostwa Miasta i Gminy Strzelce Krajeńskie w Szachach Juniorów i Seniorów. Na II miejscu zmagania ukończył Maksymilian Majdański, natomiast na IV miejscu był Paweł Łochiński, który wygrał rywalizację juniorów do lat 16.