Już w najbliższą sobotę XXIX Bieg Żakowski i festyn „Nad Kłodawką”

Już w tę sobotę wielkie sportowe święto na Puszkina – XXIX Bieg Żakowski im. Jerzego Cwojdzińskiego i festyn rekreacyjno-sportowy Nad Kłodawką organizowany przez Młodzieżowy Klub Sportowy PUSZKIN i I LO w Gorzowie Wlkp.

Poprzez formularz zgłoszeniowy do Biegu Żakowskiego zgłosiło się 390 uczestników. Spóźnialscy będą mogli również zarejestrować się w dniu biegu w godz. 9:30 – 11:30.
Trasa biegu (mapka poniżej) ulicami Puszkina (start – ZSO nr 1), Czarneckiego, Kazimierza Wielkiego, Kuratowskiej, Błotną, nawrót na ul. Błotnej i z powrotem Błotną, Kuratowskiej, Kazimierza Wielkiego, Czarneckiego, Puszkina, nawrót na wysokości ul. Żwirki i Wigury i ul. Puszkina powrót do I LO (meta na terenie boisk sportowych). Start w samo południe

Imprezie tradycyjnie towarzyszyć będzie festyn rekreacyjno-sportowy „Nad Kłodawką”. Organizatorzy przygotowali stanowiska z zabawami dla najmłodszych, biegi po szkolnej bieżni dla dzieci, występy zespołu muzycznego I LO. W trakcie festynu będzie można skorzystać z porad fizjoterapeutów, spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz w strzelaniu Laser tag.

Na zakończenie odbędzie się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników wydarzenia zarówno części festynowej dla dzieci, jak i zawodników Biegu Żakowskiego. A wygłodniałych zaprosimy na grochówkę ze szkolnej kuchni polowej.

Organizatorzy serdecznie zapraszają 3 czerwca od godz. 10:00 na boiska I LO w Gorzowie przy ul. Puszkina 31.

Imprezy odbywają się dzięki wsparciu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego i Województwa Lubuskiego oraz wielu firm, instytucji i osób prywatnych. Wszystkim już dzisiaj ogromnie dziękujemy.

Są z nami: Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO, Forvia Faurecia, Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Sukurs2 Technologie informatyczne, ZIEL-BRUK Sp. z o.o., Devello Sp. z o.o. – Park Handlowy Staszica, PIK P.P.H. S.j. Sebastian Klewin, WSJ Damian Badura, AGROHUS Sp. z o.o., Kozaryn Sp. z o.o. Sp. k., Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Gorzowie Wlkp., PUH Budnex Sp. z o.o., Wydawnictwo Podatkowe Gofin, Sanitex Sp. z o.o., REHAkompleks, Kadet-OK, Nadleśnictwo Kłodawa, ZUH Elżbieta, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, rodzice uczniów I LO i przyjaciele szkoły. Opiekę medialną zadeklarowały Gazeta Lubuska, Telewizja Gorzów oraz portale Gorzow24.pl i gorzowskie.pl.