A. Kaczmarek i K. Lesiewicz ze srebrem Mistrzostw Świata juniorów w sztafecie mieszanej.

Polska sztafeta mieszana 4×400 metrów zdobyła w Nairobi srebrny medal Mistrzostw Świata U20.
W finałowym biegu startowali Michał Wróbel, Kornelia Lesiewicz, Alicja Kaczmarek i Patryk Grzegorzewicz. W porannych eliminacjacj wystąpili również Mateusz Materna i Olga Rzeszewska.

W porannych eliminacjach sztafeta mieszana w składzie Mateusz Matera, Olga Rzeszewska, Alicja Kaczmarek i Michał Wróbel z wynikiem 3:24.69 zajęła czwarte miejsce w biegu kwalifikacyjnym, które dało awans do finału z czasem. W finale Materę i Rzeszewską zastąpili bardziej doświadczeni zawodnicy, olimpijczycy z Tokio – Kornelia Lesiewicz i Patryk Grzegorzewicz. Polacy na ostatnią zmianę wybiegli jako pierwsi, przed zespołem Nigerii. Grzegorzewicz stoczył pasjonującą walkę na finiszowej prostej z Nigeryjczykiem Ajayi. Ostatecznie zwycięsko z tej potyczki wyszedł reprezentant Afryki i to Nigeria została pierwszym w historii mistrzem świata U20 w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów. Biało-czerwoni uzyskali czas 3:19.80 i złoto przegrali o 0.10 sekundy.

Kornelia również dzisiaj zapewmiła sobie awans do finału biegu indywidualnego na 400 metrów. Pewnie wygrała swój bieg i z czasem 52.63 – to drugi wynik pierwszej rundy – awansowała do zaplanowanego na sobotę finału.

Jutro o 8:00 w biegu eliminacyjnym na 400 m przez płotki wystąpi Alicja Kaczmarek.

Ogromne gratulacje i cały czas trzymamy kciuki!

Finałowy bieg polskiej sztafety: Mixed 4×400 Relay Final | World Athletics U20 Championships