Kornelia Lesiewicz wicemistrzynią świata juniorek

Kornelia Lesiewicz została wicemistrzynią świata do lat 20 w biegu na 400 metrów. W finale pobiła rekord życiowy łamiąc granicę 52 sekund.

BRAWO! BRAWO! BRAWO!

Finałowy bieg rozpoczęła bardzo mocno, przez jakiś czas nawet przewodząc stawce biegaczek. Na finiszu przegrała jedynie z Nigeryjką Imaobong Nse. Kornelia przebiegła 400 m w 51,97 sekundy, czym ustanowiła nowy rekord życiowy. Podium uzupełniła Kenijka Sylvia Chelangat.

Bieg Kornelii w TVP Sport: MŚ U20 w lekkoatletyce: świetny bieg Polki. Kornelia Lesiewicz wicemistrzynią

Lesiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) po wywalczeniu w środę srebrna w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów dziś do kolekcji dołożyła medal z tego samego kruszcu za bieg indywidualny. Polka na finiszową prostą wybiegła jako liderka, ale w połowie jej długości osłabła i została wyprzedzona przez Imaobong Nse Uko z Nigerii. Afrykanka triumfowała z czasem 51.55, Lesiewicz na mecie uzyskała rekord życiowy – 51.97. To drugi wynik w historii polskiej juniorskiej lekkoatletyki, szybciej biegała tylko, przed ośmiu laty, Patrycja Wyciszkiewicz. Zawodniczka z Gorzowa Wielkopolskiego zdobyła drugi w historii polskiej lekkoatletyki medal mistrzostw świata juniorów w biegu na 400 metrów. Poprzednio sztuki tej dokonała w Santiago de Chile, w roku 2000, Aneta Lemiesz.

Komentarz Kornelii i jej trenera po biegu (Radio Gorzów): Srebrna Kornelia

Jutro czekają nas w Nairobi kolejne emocje. W finale biegu na 400 metrów przez płotki wystąpi Alicja Kaczmarek. Bieg zaplanowany jest na 14:00.

Fot: screen TVPSport